Szkoła
Szkoła dziś
Szkoła dawniej
szkolne boisko
Eko klasa

Pomaganie jest fajne!

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.” (autor nieznany)

Naszą świąteczną pomoc rozpoczęliśmy od przygotowania 30 paczek dla dzieci z Ukrainy oraz 21 paczek dla dzieci osieroconych z Hospicjum Św. Łukasza w Cieszynie.

Szkolne Koło Caritas kieruje podziękowania za każdy dar ofiarowany podczas akcji „Tak pomagam”. W sklepach „Lewiatan” i „Zielony Domek” zebraliśmy 706,80 kg produktów spożywczych i środków czystości. Dary zostały przekazane do podopiecznych Sióstr Boromeuszek w Cieszynie (130 chorych), do Domu Dziecka w Międzyświeciu (30 dzieci) i 6 rodzin potrzebujących.

Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w akcję: P. Teresie Mazurek, P. Annie Zaleskiej, P. Jolancie Kraszewskiej, Mateuszowi Mazurkowi, P. Guglielmo de Filippo, P. Krzysztofowi Wantulokowi. Jako Wolontariusze SKC swój wolny czas ofiarowali: Dariusz Zabawczyk, Oskar Mądry, Piotr Szyndler, Igor Macura, Letycja Kwiryńska, Michalina Sztuka, Agnieszka Sęk, Natalia Parchańska, Jakub Wiśniowski, Wojciech Mazurek, Maciej Biłko, Dawid Kubica, Adrian Małka, Szymon Niewolski, Klaudia Gabryś, Marcin Pońc, Hubert Janik, Alicja Zgliczyńska, Dawid Zarzycki, Wiktoria Kozieł, Kamil Kantor, Patryk Grzeszczak, Aleksander Małka, Maja Kantor, Julia Zaleska, Natalia Kuczera, Mateusz Francuz, Bartosz Macura.

Zorganizowaliśmy także pomoc dla Białorusi. Zapakowaliśmy 42 duże kartony ubrań, zabawek i żywności. Dziękujemy P. Michałowi Pieczonce za podarowane kartony, do których mogliśmy zapakować dary.

Przygotowaliśmy 200 kartek świątecznych, które trafiły do chorych w domach, szpitalach i domach opieki w Cieszynie. Szablony wykonał i podarował P. Michał Pieczonka. Wolontariusze SKC przyozdobili je i własnoręcznie wypisali. Dziękujemy P. Monice Kozieł za wykonanie aniołków świątecznych dla chorych.

21 grudnia 2018 r. Wolontariusze: Michalina Sztuka, Natalia Parchańska, Agnieszka Sęk i Jakub Wiśniowski odwiedzili chore dzieci przebywające na Oddziale Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wręczyli książeczki, kartki świąteczne i drobne upominki.

Za każde dobre ofiarowane przez Dzieci, Rodziców, Kraśniańskich Parafian z całego serca DZIĘKUJEMY!

                                                                       Z wyrazami szacunku i wdzięczności

                                                                       Anna Ficoń

                                                                       Opiekun SKC

Attachments:
Access this URL (http://sp7.cieszyn.pl/index.php/w-szkole/galeria-2015-16/event/SKC2018#0)SKC2018#0[SKC]0 kB

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

My na mapie