Biblioteka

19 września biblioteka szkolna gościła pierwszoklasistów.

Dowiedzieli się, jak wypożyczać książki lub mile spędzić czas w czytelni.

Zapraszamy do czytania !!!

 

 

 

  •   WRZEŚNIOWY KIERMASZ KSIĄŻKI

Tradycyjnie już odbył się w naszej szkole kiermasz książki. Jak zwykle cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, wzbogacając ich domowe biblioteczki.


  • 27 października zorganizowano konkurs „MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA”  dla klas 2 i 3. Uczniowie walczyli o tytuły mistrzowskie pięknie czytając książkę Jana Brzechwy  „Akademia Pana Kleksa”.

Klasy 4-6 zdobywały tytuły mistrza 2 listopada. Wspólnie czytali książkę Zbigniewa Nienackiego „Księga strachów”. Mistrzowie i uczestnicy obu edycji zostali obdarowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulacje!

 

 

 

 

 


  • 2 grudnia biblioteka szkolna zaprosiła pierwszoklasistów na UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki.

  • Każdy, kto lubi rozwiązywać zagadki, mógł 7 grudnia wystartować w konkursie błyskawicznym „GŁÓWKA PRACUJE”. Spora grupa uczniów często zaglądała do biblioteki i z entuzjazmem szukała prawidłowych odpowiedzi.

  • W grudniu chętni czytelnicy mogli przyczynić się do powstania gigantycznej karty świątecznej „WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA”.


  • 4 stycznia ogłoszono konkurs plastyczny na najpiękniejszą zakładkę do książki. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie, a ich autorzy otrzymali nagrody.


  •  Quizy, łamigłówki i krzyżówki były dostępne w lutym dla tych czytelników, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie „TRENUJ UMYSŁ”. Po prawidłowym rozwiązaniu na każdego czekała słodka nagroda.

  • Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia czytelnicze. Wspólnie przeczytaliśmy kilka książek: „Menażeria kapitana Ali”, „Groźne zwierzęta”, „Psotki i śmieszki” i inne.

  • Wystawki tematyczne w kąciku czytelniczym.

 

 

 


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci , pani dyrektor zainicjowała Szkolny Maraton Czytania. Każda klasa wybrała interesującą dla nich książkę i wspólnie z zaproszonymi gośćmi będą ją czytać .Klasa 3 wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Gabzdyl  uświetniła imprezę przedstawiając inscenizację pt. „Słowo, które wiele znaczy”.

 

 


 

 

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Postać fantastyczna” oraz konkurs literacki „Fantasy”. Uczestnicy odebrali zasłużone dyplomy i nagrody. Gratulujemy :)

 

 


 Czytelnicze wieści z klasy 1b

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie samodzielnie wykonali  lapbooki. Po „Kosmosie” przyszła kolej na „Wiosnę”. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonanie swojej prywatnej książki.

 

 


 Maraton Czytania w klasie 1b. Zasłuchani w tekst książki pt. „Nudzimisie i przyjaciele” Rafała Klimczaka.

 

 

 


Czytelnicze wieści z klasy 2a

Uczniowie z zapałem prowadzą „Dzienniczki  Lektur”. Opisują w nich książki, które przeczytali oraz wykonują  bardzo interesujące ilustracje.


 Czytelnicze wieści z klasy 3

Po przeczytaniu książki pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” każdy uczeń miał okazję wykonać album i z dumą zaprezentować  go w kąciku czytelniczym  pod hasłem „Z pamiętnika rysownika”.

 


Regulamin korzystania z biblioteki


Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

My na mapie