19 września biblioteka szkolna gościła pierwszoklasistów.

Dowiedzieli się, jak wypożyczać książki lub mile spędzić czas w czytelni.

Zapraszamy do czytania !!!

•   WRZEŚNIOWY KIERMASZ KSIĄŻKI

Tradycyjnie już odbył się w naszej szkole kiermasz książki. Jak zwykle cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, wzbogacając ich domowe biblioteczki.

• 27 października zorganizowano konkurs „MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA”  dla klas 2 i 3. Uczniowie walczyli o tytuły mistrzowskie pięknie czytając książkę Jana Brzechwy  „Akademia Pana Kleksa”.

Klasy 4-6 zdobywały tytuły mistrza 2 listopada. Wspólnie czytali książkę Zbigniewa Nienackiego „Księga strachów”. Mistrzowie i uczestnicy obu edycji zostali obdarowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulacje!

• 2 grudnia biblioteka szkolna zaprosiła pierwszoklasistów na UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki.

• Każdy, kto lubi rozwiązywać zagadki, mógł 7 grudnia wystartować w konkursie błyskawicznym „GŁÓWKA PRACUJE”. Spora grupa uczniów często zaglądała do biblioteki i z entuzjazmem szukała prawidłowych odpowiedzi.

• W grudniu chętni czytelnicy mogli przyczynić się do powstania gigantycznej karty świątecznej „WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA”.

• 4 stycznia ogłoszono konkurs plastyczny na najpiękniejszą zakładkę do książki. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie, a ich autorzy otrzymali nagrody.

•  Quizy, łamigłówki i krzyżówki były dostępne w lutym dla tych czytelników, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie „TRENUJ UMYSŁ”. Po prawidłowym rozwiązaniu na każdego czekała słodka nagroda.

• Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia czytelnicze. Wspólnie przeczytaliśmy kilka książek: „Menażeria kapitana Ali”, „Groźne zwierzęta”, „Psotki i śmieszki” i inne.

• Wystawki tematyczne w kąciku czytelniczym.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci , pani dyrektor zainicjowała Szkolny Maraton Czytania. Każda klasa wybrała interesującą dla nich książkę i wspólnie z zaproszonymi gośćmi będą ją czytać .Klasa 3 wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Gabzdyl  uświetniła imprezę przedstawiając inscenizację pt. „Słowo, które wiele znaczy”.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Postać fantastyczna” oraz konkurs literacki „Fantasy”. Uczestnicy odebrali zasłużone dyplomy i nagrody. Gratulujemy :)

Czytelnicze wieści z klasy 1b

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie samodzielnie wykonali  lapbooki. Po „Kosmosie” przyszła kolej na „Wiosnę”. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonanie swojej prywatnej książki.

Maraton Czytania w klasie 1b. Zasłuchani w tekst książki pt. „Nudzimisie i przyjaciele” Rafała Klimczaka.

Czytelnicze wieści z klasy 2a

Uczniowie z zapałem prowadzą „Dzienniczki  Lektur”. Opisują w nich książki, które przeczytali oraz wykonują  bardzo interesujące ilustracje.

Czytelnicze wieści z klasy 3

Po przeczytaniu książki pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” każdy uczeń miał okazję wykonać album i z dumą zaprezentować  go w kąciku czytelniczym  pod hasłem „Z pamiętnika rysownika”.

Regulamin korzystania z biblioteki

grudzień 2017